El Salvador Bayrağı Açıklaması

 

El Salvador Bayrağı günümüzde kullanılan şekli ile 1912 yılında kullanılmaya başlanmış ve bugüne kadar geçirdiği ufak tefek değişiklikleriyle günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Değişikliklerden sonra en son şekli ile kullanılma üzere resmi şekilde 27 Kasım 1972 yılında bayrak kanunu ile koruma altına alınmış ve bir daha üstünde değişiklik yapılmadan günümüze kadar gelmiştir. El Salvador Bayrağı Anlamı ise üç parça şerit şeklide olup iki kenarı mavi ve ortası beyaz olarak tasarlarmış ve beyaz rengin ortasına devlet arması işlenmiştir. Mavi renklerin anlamı ise pasifik ve Atlantik okyanusları arasında kalan orta Amerika bölgelerini simgeleyen bayrak diğer Latin ülkeleri tarafında da kullanılmaktadır.

El Salvador Bayrağı Resmi devlet arması olarak bayrakta yen alan iki zeytin dalı arasında Latin Amerikan Devletlerinin bayrakları bulunmaktadır. Tüm ülke bayrakları gibi El Salvador bayrağında milli bayramlarda ve devlet dairelerinde armalı olarak kullanılmakta ve her zaman özel koruma altında bulunmaktadır. Her ülke gibi El savladır bayrağı da saygı gösterilmesi için özel çıkan yasalar ile koruma altındaki bayraklarına ayrı bir önem gösterir. Kendi ülkesinde yaşanan olayları ve bu güne kadar gelinen tüm yaşadıkları olayları simgeleyerek anlatan ve bayrak üstünde işleyen ülke bayrakları göndere çekildiği zaman ait olduğu ülkeyi temsile eder ve bayrakta bululan simgeleri sayesinde kendi özel konumu her zaman belirleyici olabilir.

Ülke bayrakları her zaman manevi değerleri büyük bayraklar olup üstlerinde temsil ettikleri ülkelerin nasıl bir yaşam şeklide oldukların anlatabilmek için özel sevilen logolar ile armalar ve simgeler ile süslenmiş manevi değeni büyük bayraklar ve armalardır. El Salvador Bayrağı Açıklaması hiçbir bayrak yırtılamaz, parçalanamaz, kirli bırakılacak ve ayakaltına alınacak şekilde yerleştirilemez. Uygunsuz alanlarda kullanamaz ve küfür edilemez. Her zaman büyük bir özen gösterilmeli ve bir bayrağın göndere çekildiği zaman o ülkenin ulusunu ve bütünlüğünü temsil ettiği hiçbir zaman unutulmamalı ve her zaman bu yönde tavırlar konulmalı. Her ülke bayrağı manevi saygıyı hak ediyor ve kendi ülkeni temsil eden bayrak o ülkenin yaşam şeklinde simgeler ile ortaya koyuyor.

Ekvator Bayrağı

Endonezya Bayrağı