Güney Kore Bayrağı Açıklaması

 

Güney Kore ulusal bayrağı Tegıki çoşan krallığı döneminde kabul edilmiş ve eşit olarak kusursuz bir denge ile ikiye bölünmüş olan ve ortasındaki Tegik çemberinden alan bir bayraktır. Tegit çemberi birbirine karşıt ama kusursuz bir şeklide uyum sağlayan ve denge oluşturan tüm evrensel güçlerin zıt anlamların temsil eder. Yin ve yang anlamı olarak temsil edilen bayrak üste kırmız ve alt çemberde mavi ile bütünleşmiş olarak gösterilmiştir. Üsteki bölüm yang’ı temsil ederken alt da bulanan bölüm ise Yin’i temsil etmektedir.  Güney Kore Bayrağı Anlamı bayrağın dört bir tarafında konuşlanan siyah üçlü bantlar ise karşılıklı uyumu temsil etmektedir.

Sol üst köşede yen alan kesiksiz üçlü çizgi cennet ve gökyüzünü temsil etmek de sağ üst köşede iki kesik bir düz siyah çizgi ise suyu temsil ederken, sol alt köşedeki iki kesiksiz çizgi ve arasındaki kesiksiz çizgi ateşi anlatmaktadır. Sağ alt köşede ki kesikli çizgiler ise yeryüzünü temsil etmektedir. Bayrak beyaz bir zemin üzerinde hazırlanmış ve Kore halkının barışseverliğini ve katıksız olarak kendi saflığını ifade etmektedir. Güney Kore Bayrağı Resmi ile bayrak bütünü ile Kore halkının dünya ile uyum içinde yaşadığını ifade etmektedir. Yin ve yang negatif ve pozitif enerjiyi ifade ederken insanların birbiriyle zıt bile olsala rahatlıkla yaşayabileceklerin ifade eden bayrak Kore bayrağıdır.

Güney Kore Bayrağı Açıklaması bayrak 1950 yılında kabil edilmiş ve Güney Kore bayrağı olarak resmi şekilde göndere çekilmiştir. Bayrağın tasarımını ise Japonya büyükelçisi tarafından dizayn edilmiş ve Tegiki bayrağı olarak adlandırılan bayrak bugün görevlileri tarafından göndere çekilmekte ve ülkesinin evren ile ne kadar dengeli yaşadığını ve zıt kutupların da bir arada olabileceklerin sembolize ederek gönderde dalgalanmakta ve insanların uyum içinde yaşamaları gerektiğini savunmaktadır. Bayrak içeriğinde ateş, su, toprak, ahşap ve metal elementlerin anlatmakta ve evrenin bu elementler tarafından yönlendirildiğine inanmaktadırlar. Bayrak yasası ile manevi bir şekilde korunan bayrak en güzel saygıyı halkından almakta ve gönderde yerini koruyarak varlığını insanlara ispat etmektedir.

Güney Afrika Bayrağı

Güney Osetya Bayrağı