İsviçre Bayrağı Açıklaması

 

İsviçre bayrağını kırmızı ve beyaz renklerle oluşturmuştur. Bayrağın kırmızı bir zemini ve bunun üzerine haç işareti zeminde yer almıştır. Bu işaretin zemin ebatları ise bir kare şeklinde oluşturulmuştur. Kırmızı bir taban üzerine konan haç işareti, İsviçre halkının özgürlük ve gelenekçi ruhlarını ortaya koymuştur. Modern bir zaman diliminde olan bayrak açıklaması ise demokrasi, barış ve barınma gibi özel nedenleri ve sosyal içerikleri barındıracaktır. Bayrağın bir diğer içerdiği mesaj ise tarafsızlık noktası olmuştur. İsviçre Bayrağı Anlamı, özellikle dini içerikleri bakımından ayrıntılı bulunmuştur. Bunun yanı sıra kırmızı rengin anlamı ise kendine güven, güç gibi simgeleri taşımıştır.

İsviçre Bayrağı Anlamı, bütünlükçü bir detaya sahip olan ülkenin bağımsızlığını alması ile oluşmuştur. Vestfalya anlaşması ile oluşturulan bu bağımsızlık ise tarafsız ülke olarak simgelenmesini tarihte konu almıştır. Kutsal Roma imparatorluğu olarak bu bağımsızlık tanındığı yıl ise 1648 yılı itibariyle olmuştur. 14. Yüzyıl sonlarında ise savaşa giden ülke askerleri kendilerini diğer askerlerden ayırmak üzere yeni bir sembol oluşturdular. Bu sembol ise dönemin şartları ile savaş meydanında da olmalarından kaynaklı olarak haç işareti olarak belirlenmiştir. Ancak kana bulanan bir alan olduğu gibi bayrağın zemini kırmızıdan seçilmiştir. İşaret özel bir haç amblemi taşıyarak kendilerini belirtmiştir. Bu bayrak ülke mührü olarak da kullanılan bir bayrak türüdür. Çoğu kimsenin bayrak kullanımı konusunda ise mühür ile aynı ölçütü alan nadir ülkelerden birisi olmasını da sağlamıştır.

1814 yılında oluşan bayrağın asıl zemini ise 1889 yılında ulusal bir bayrak olara kabul edilmesini öngörmüştür. Bayrağa dair farklı bir detay daha bulunuyor. Kare şeklinde olma nedeni bu bayrağın farklı bir probleme neden olmuştur. Bu nedenle de birleşmiş milletler üyeliği konusunda sorunlar yaratacaktır. Yönetmelikte bir değişiklik yapılarak bu durum düzeltilmiştir. Kare olmasının yarattığı sorun ise bu şekilde hallolmuştur. Aynı zamanda İsviçre Bayrağı Açıklaması, bu bayrağın amblem olarak sunulması sağlık kuruluşu olan Kızıl Haç içinde bir kaynak olmuştur. İsviçre Kurumu olan bu kurum için bir bayrak niteliği taşıyan bir sembol farklı olarak kullanılmıştır.

Jamaika Bayrağı

İtalya Bayrağı