Kanada Bayrağı Açıklaması

 

Kanada bayrağı ilk olarak 15 Şubat 1965 yılı itibariyle ortaya çıkmıştır. Göndere çıkma tarihi olan bu tarih aynı zamanda kendi kabul tarihleri de olmuştur. Kanada Bayrağı Anlamı, üzerinde bulunan renklerinde anlam taşımaktadır. Bayrak üzerinde bulunan önemli detaylardan birisi olan yaprak resminin ülke için önemli bir anlamı vardır. Kırmızı ve beyaz renkleri üzerinde bulunduran bayrak, bu renkler ile oldukça farklı anlam içeriğine sahiptir. Bayrak sağ ve sol kenarlarında bulunan iki kırmızı şerit ile dikey şekilde bulunmaktadır. Bu bayrağın ortasında bulunan beyaz kısım ise kare boyutundadır. Bu beyaz zeminin üzerinde bulunan yaprak ise farklı detay içerir. Özellikle 11 uçlu olarak oluşturulan bu akağaç yaprağı ise oldukça detaylı bir şekilde bulunuyor. Bunun anlam ve içeriği ise ülkede bulunan uç noktaları belli etmiştir.

Ülke bayrakları anlamları sembollerini de içinde bulundurmaktadır. Dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olan Kanada Bayrağı Resmi olarak ise yine kendi geleneksel yapısını ortaya koymuştur. Bu bayraktan önce ise ülkenin farklı çeşitlilikler gösteren ve anlamlar içeren bayrakları da kullanılmıştır. Günümüzdeki bu halinden çok daha önce kullanılan noktalarında ise Kanada, Britanya Kızıl Sancağını kullanmıştır. Kanada ülkesinin 1940 yıllarından 1965 yılına kadar farklı yarışmalar düzenleyerek kendi bayrağını oluşturmuştur. Bu yarışmalar ile ortaya çıkan sonuncu ise günümüz şeklini almıştır. Bayrak denildiği zaman akla gelen ilk adım olan tarihi dokusu ise farklı bir detay oluşturulur.

Kanada Bayrağı Açıklaması, düzenlenen yarışmalar sonucunda da kendi hikâyesini oluşturmuştur. Üç seçenek arasından seçilen bu bayrak ise George F. G. Stanley tarafından yapılan akağaç özellikle tasarım birincisi olmuştur. Bu günkü bayrak ise değerini kanundan alarak 1964 yılında ortaya çıkarılmıştır. Aynı zamanda öne çıkan bu günün ise ulusal bayrak günü olarak kutlandığı bilinmektedir. Ülke genelinde kutlanan bu günün önemi ise kendi milli benliklerini oluşturarak, kendi milli değerlerine saygı noktasını oluşturması olmuştur. Kanada vatandaşlarının ülke bayrağına karşı saygısızlık içeren sözler ve yıpranmasına neden olacak durumlar yaratması son derece katı kurallar ile yasaklanmıştır.

Kamerun Bayrağı

Karadağ Bayrağı