Kiribati Bayrağı Açıklaması

 

Dünyanın önemli ada ülkelerinden biri olması ile tanınan Kiribati ülkesi, kendi bağımsızlıklarını edinerek bayrağını göndere çekmiştir. Bayrak 12 Temmuz 1979 yılı itibariyle ada ülkesi olması nedeniyle göndere çekilerek tanınan bağımsızlıklarını güçlendirmiştir. Bayrağın üst yarısı yatay olmasının yanında aynı zamanda detay olarak üzerinde bulundurmuş olduğu güneş ve deniz figürü olarak bir resmi analiz etmiştir. Bayrağın renkleri, sarı, kırmızı, mavi, beyaz renklerin bütününü oluşturur. Bu bayrağı kullanan ülkenin bu şekli almasında ise ada ülkesi olması önemli bir yer tutmuştur. Bayrak adına ayrı bir nokta belirlemek ise Kiribati Bayrağı Anlamı olarak ipucu verecektir. Kiribati ülkesi ada olarak temsil görmüş ve farklı bir ayrıntı sağlayan bir ülke olmuştur.

Kiribati ülkesi, üzerinde bulundurduğu temsillerin her biri ayrı anlam taşıyan bir bayrağa sahiptir. Kiribati Bayrağı Resmi, kırmışı şeritler bağımsızlık timsali olmuştur. Bunun yanı sıra deniz görünümü veren mavi ve Beyaz olan şeritler ise bayrak hakkında ve ülke hakkında fikir vermektedir. İkiye bölünen bu kısmın ise mavinin ve beyazın barış timsali olması nedeniyle anlam bütünlüğü katmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra ortada bulunan güneş ise ülkenin kendi doğal zenginliklerini ifade etmiştir. Kesişen bu güneş ise üzerinde bulundurduğunu bir Fregat kuşu ile ülkeye ait olan fraklı bir değeri de ortaya koymuştur. Ülkenin özgürlüğünü temsil eden bu noktalar ise ayrı bir gücü temsil etmiştir.

Kiribati Bayrağı Açıklaması, ülkenin aynı zamanda özel bir sembol olarak kullanmış olduğu Fregat kuşu bölgeye özgü olan bir kuş türüdür. Bu türün önemli detayı ise ada ülkesi olarak sadece burada bulunmasının yanında ülkenin turizm gibi özel bir gelir kaynağına sahip olmasına da etki etmiştir. Kiribati bayrağı anlamı, özellikle doğan güneş kapsamı ile özgürlük ve güç veren bir kaynak sahibi oluşturmuştur. Bu kaynak ise denizin özgürlüğünü de içine almıştır. Bayrakta bulunan en önemli kısım olan kırmızı zemin ise özellikle bağımsızlık anlamında verilen mücadelenin bayrak üzerine yansıması şeklinde olmuştur. Bu nedenle kesilen bu kısım dalgalanan bir şekilde deniz ile birleştirilmiştir.

Kuzey Kore Bayrağı

Kolombiya Bayrağı