Kosta Rika Bayrağı Açıklaması

 

Dünyanın en önemli ülkelerinden birisi olan Kosta Rika ülkesi, günümüzdeki bayrak temsilini 27 Kasım 1906 yılı itibariyle kazanmıştır. Aldığı bu tarihten önce de ülkenin bir bayrağı mevcuttur. Bayrağın tarihine bakıldığı zaman 12 Kasım 1848 yılı itibariyle ilk oluşan bayraklarını görmek ise mümkün olacaktır. BU nedenle de ülkenin resmi bayrağı konusunda farklı tutumlar sergilenmiştir. Bayrak için 21 Ekim 1964 yılında ise en son değişiklik yapılmıştır. Bayraklarının bu günkü halini almasında ise farklı mücadeleler söz konusu olmuştur. Kosta Rika Bayrağı Anlamı ülkede bulunan birçok kişinin özel bir hizmet olarak kazandığı adımlarla ilgili olmuştur. Bunun anlamı ise bayrak için tasarım sunanların bu bayrak üzerinde oldukça emekleri olmasıdır.

Kosta Rika Bayrağı Resmi, bayrak üç ana renkten oluşuyor. En üst ve alt kısımda yatay şekilde bulunan bir mavi renk vardır. Onları takip eden orta alt ve orta üst olarak beyaz renk vardır. En ortada ise en büyük paya sahip olan bir kırmızı renk vardır. Bu renklerin içerikler ive anlamları da yine farklı detaylar oluşturur. Her şerit olarak 1,1,2,1,1 olarak bir oranlama yapılmıştır. 1838 yılına kadar üyesi bulundukları bir Orta Amerika Konfederasyonu varken, günümüzde bu olmasa bile etkisin görmek bayrak üzerinde mümkün olmuştur. Bu nedenle bayrak hakkında yeterli detaylara sahip olmak açısından bayrağın etkisin görmek halk ve kamuoyu açısından mümkündür.

Kosta Rika Bayrağı Açıklaması, mavi ve beyaz şeritlerin anlamları genellikle orta Amerika ülkesi olduklarının ifadesi olmuştur. Kırmızı ise yine karayıp denizi ile pasifik okyanusu orasında bulunmaları ve ülkenin son derece sıcak olmasından esinlenerek ortaya konmuştur. Özgürlüklerini ise son derece büyük mücadeleler sonucunda kazanmaları nedeniyle oldukça değişik bir ibare ile insanların karşısına çıkmıştır. Kırmızın anlamı mücadelelerinde dökülen kanları ifade etmektedir. Bayraklarında bulunan sembolik olan tüm detaylar ise şerit üzerine kullanılan ve yakın bölümden devletin de armasının bulunduğu özel bir bayrak ile geçmişten günümüze kadar kendin getirmiştir. Ülkenin kendi resmi bayrağı üzerinde oluşturulan ayrımlarda ise bu detaylara arma da eklenmişitr.

Lihtenştayn Bayrağı

Küba Bayrağı