Kuzey Kore Bayrağı Açıklaması

 

Kuzey Kore, ülke olarak büyük sorunlar atlatan bir yapıya sahiptir. Kuzey ve güney Kore savaşlarının hemen ardından büyük bir ülke olarak kendi bayraklarını oluşturmuşladır. Bu bayrağın anlamı ise kendileri açısından büyük bir önem taşımaktadır. Yaşanan savaşların ardından oluşturulan bayrakları ise bölge halkı için 8 Eylül 1948 yılında göndere çekilmiştir. Bu nedenle bayrakta bulunan özel yapıya da dikkat etmek gerekecektir. Bayrak ise resmi bir bayrak simgesi olarak karşımıza çıkarken aynı zamanda bayrağın temsili olanı da ülke içinde bulunmaktadır. Kuzey Kore Bayrağı Anlamı bayrağın renklerinin içinde gizli olacaktır. Bu bayrağın anlamından çok üzerinde bulunan renklerin ağırlıklarına bakıldığı zaman ülkenin ciddi büyük sorunlar ile karşı karşıya kaldığın grömek mümkün olacaktır.

Kuzey Kore Bayrağı Resmi, ülkenin 1948 yılında göndere çektiği bayrağı hakkında, devrimci nitelikleri görmek mümkün olacaktır. Üzerinde üç adet resmi renk sunuluyor. Bu renkler ise yasa ve ülke resmi bayrağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle beyaz çember olarak verilen bayrak resmi dikkat çekmiştir. Bu bayrak üzerinde mavi renk alt ve üst olarak karşımıza çıkıyor.  Bu bayrak aynı zamanda mücadele eden halklar için bir ölçüt olmuştur. Bayrağın beyaz şeritleri ise Kore gibi büyük bir ulusun uzun bir tarihine dayanan ve yayınlana özel bir küresel birlik oluşturması açısından önemli olmuştur.

Kuzey Kore Bayrağı Açıklaması, devrimci ve büyük vatanseverlik kavramlarını kendi içinde bulundurmuştur. Bu bayrak için mavi şerit bayrağın anlamını daha farklı kılmıştır. Özellikle bu bayrağın sağladığı temsil ise uzun bir tarihe dayanması nedeniyle bayrak anlam ve değerini bütünlük içinde yakalamıştır. Bunun yanı sıra Kore kendi içinde sürekli olarak bütünlük yaratmıştır. Bu nedenle de komünist bir devrim niteliği taşıması bayrağın tam ortasında bulunan yıldız içinde detay arz etmektedir. Mavinin sonsuzluk, kırmızının ise mücadele demek olduğunu kendi kardeşlik ilkeleri dâhilinde açıklamaktadırlar. Kuzey Kore bu devrimci vatanseverlik ise sadece bayraklarında değil, çoğu ülkede olduğu gibi vatandaşlarına da yansıyan bir durum oluşturmuştur. Bayrağın oranı ise 1: 2 olarak oranlaması yapılmıştır.

K.K.T.C Bayrağı

Kiribati Bayrağı