Lihtenştayn Bayrağı Açıklaması

 

Lihtenştayn ülkesi dünyanın en küçük ülkesi olma özelliğine sahip bir ülkedir. Bu ülkenin değerlerine bakıldığı zaman tam anlamı ile yüz ölçümü de içerik kazanmıştır. Ülkenin 160 metrekare olan yüz ölçümü ise bu ülkenin bayrağını da merak edilir kılmıştır. Çok küçük bir ülke olmasına rağmen yönetimi ile son derece başarılı bir Avrupa ülkesi olarak kendini tarih boyunca göstermiştir. Bu ülkenin İsviçre ve Avusturya arasında kalması da ülkenin değerini arttırır. Ülke aslında bir prenslik olarak karşımıza çıkar. Bu bayrak üzerinde bulunan simge ise ülkenin ne derece bir geçmişe sahip olduğunu ortaya koyacaktır. Ülkenin manevi değerlerini ise tam anlamı ile Almanlar oluşturmaktadır. Lihtenştayn Bayrağı Anlamı ise prenslik döneminden gelmektedir.

Lihtenştayn Bayrağı Resmi, iki renkten oluşan bayrağın içinde yer almaktadır. Bayrağın anlamına bakıldığı zaman bu renklerin incelenmesi gerekir. Bayrakta yer alan renkler ise mavi ve kırmızı olarak bulunuyor. Aynı zamanda mavi üzerinde bulunan amblem ise ülkede hala prensliğin bulunduğunu ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra ülkenin değerlerine sahip çıkması nedeniyle bayrağı hakkında da özel kanunlar mevcuttur. Çok uzun bir tarihe sahip olan ülkenin mavi rengi gökyüzünü ve barışı temsil ederken, kırmızı rengi ise ülkenin tarihi boyunca tüm savaşlarda dökülen vatandaş kanını ifade eder. Mavi rengin üzerinde bulunan taç kısmı ise altın sarısı üzerine bulunan bir simgedir.

Lihtenştayn Bayrağı Açıklaması, ilk olarak kabul edilme tarihi 1934 yılına denk gelmiştir. Ülke günümüzde de hala bir prenslik olarak yönetilmeye devam etmiştir. Bu ülkenin en önemli yanı sıra bayrağın yukarı kısmına doğru olan taç kısmı olacaktır. Bu simge ile birlikte ülkenin vatandaşlarının ve yönetiminin geleneklere çok bağlı insanlar olduğunu anlamak zor olmayacaktır. Ülke iki eşit parçaya bölünmüş olan renk kesitleri ile kendini gösterecektir. Bu bayrakta yer alan bir diğer anlam ise mavi rengin anlamı içinde ikinci bir anlam yaratmasıdır. İkinci anlam olan bu bayrağın anlamı, yukarı kısımda olması ile kraliyeti tam anlamı ile simgelemesidir. Lihtenştayn bayrağı, oluşturulduğu tarihten bu yana hiç değişikliğe uğramamıştır.

Liberya Bayrağı

Kosta Rika Bayrağı