Lübnan Bayrağı Açıklaması

 

Lübnan bayrağı, kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır. Bayrağın hemen ortasında bulunan bir ağaç resmi bulunmaktadır. Ülkenin bayrağı hakkında yeterli bilgileri ise beyaz ve kırmızı renk sıralaması olan aynı zamanda özel bir ağaç olan bu bayrağa bakarak anlamak mümkün olacaktır. Lübnan geniş bir coğrafyaya hâkim olan bir ülkedir. Arap ülkelerinden birisi olarak karşımıza çıkan ülkenin bağımsızlığı ise yakın zamana denk gelmiştir. 7 Aralık 1943 yılında Lübnan bayrağını ilk kez göndere çekmiştir.  Bayrağı hakkında yeterli bilgileri ise yine aynı şekilde zemin kavramını renklendirerek yapmıştır. Lübnan Bayrağı Anlamı, üzerinde bulunan ağacın ise ülke değerleri için önemli bir yeri bulunmakta ve kişileri bu anlamda milli değerlerine sahip çıkarmaya çağırmaktadır.

Lübnan Bayrağı Resmi, ağaç simgesinin olmasında ise ülkede bulunan ağaç türlerinden biri olarak anayasa da dahi hakları korunan bir anlamdır. Ülkenin önemli olan bu simgesi ise anayasada belirtildiği üzere mutlaka yeşil olmak zorundadır. Lübnan bayrağı ilk olarak kırmızı bir şerit ile başlayarak yine kırmızı bir şerit ile bitiyor. Orta kısımda ise beyaz bir nokta vardır ve bunun üzerinde bulunan yeşil bir ağaç timsali vardır. Gövdesinin kahverengi olmaması durumu ise çizimlerinde önemli hatalara neden olur. Farklı görünmesinin en önemli nedeni de budur. Ülkeni bayrağını renkleri farklı anlamlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle anlamlar ve içerikler kapsamında ise detaylar özel olmaktadır.

Lübnan Bayrağı Açıklaması, üzerinde bulunan ağacın ismi ise sedir ağacıdır. Bu ebediyete ve istikrara doğru ilerleme anlamı taşır. Kırmızı renk ise ülkenin tüm bağımsızlık mücadelesine katılmış olan bir kırmızı kan simgesi olmuştur. Beyazın anlamı ise her zamanki gibi bir barış anlamı içerse de bu ülke için bir güç timsali olmuştur. Ülke içinde bulunan istikrar ise genel bir simge ile karşımıza çıkar. Bulunan dağların kar noktası ise beyazı bu anlamda ülkenin kar potansiyeli olduğunu ortaya koymuştur. Ülkede bulunan bayrak, üzerindeki ağaç resmini Osmanlı devletinden ayrılışı üzerine koymuş ve hala aynı simgeyi günümüzde de bayrakları üzerinde kullanmaya devam etmişlerdir.

Litvanya Bayrağı

Luksemburg Bayrağı