Marshall Adaları Bayrağı Açıklaması

 

Ülke Mayıs 1979 yılında bağımsızlığın ilan etmiş ve bayrak tasarımını yaparak o günden itibaren aynı bayrağı bugüne kadar hiç değişime uğramadan kullanmaya başlamıştır. Ülke bayrağında üç renk kullanan ülke renkleri mavi, beyaz ve turuncu renk olarak işlenmiştir. Marshall Adaları Bayrağı Anlamı bayrak mavi zemin üzerinde bayrağın göndere çekilen tarafında yer alan yıldızda dört tane uzun ışın yirmi tane küçük ışık saçan ışınlar yerleştirilmiştir.  Ve bayrağın yine göndere gelen kısmından ince başlayarak yukarı doğru yatay uzanan giderek kalınlaşın iki renk bir tanesi beyaz olarak işlenmiş diğeri ise turuncu olarak kalın bir şekilde bağ üst köşeye kadar uzanmaktadır.

Marshall Adaları Bayrağı Resmi mavi zemin adanın etrafında yer alan pasifik okyanusu temsil ederken, bayrağın üzerinde yer alan güneş ise güneşin doğduğu adaları ve etrafa yaydığı sıcaklığı anlatırken beyaz ısın ise yine refahı ve aydınlığı temsil etmektedir. Aynı zamanda güneşin doğdu ve battı adalar olarak güneşin doğduğu yer Ratak adalar zincirini ve turuncunun bittiği son nokta ise Ralik adalar zincirini ifade etmektedir. Sol üst köşede bulunan yıldız ise ekvator çizgisine temsil ederken büyük ışınlar ise dört ana bölgeyi ve adaları temsil etmektedir. Marshall adaları 31 adat yuvarlak ada grubundan ve 5 büyük ada ve 1152 küçük adacıktan meydana gelmiştir.

Bayrak resmi bayrak kanunu ile işleme konulmuş ve bayrağın renginde ve boyutlarında hiçbir oynama yapılmadan eskimiş bayrak ile yerinin değişimin ise sadece görevli kişilere bırakılmıştır. Marshall Adaları Bayrağı Açıklaması ülkeye bağlı olan Ralik adası 1878-1885 yılında üç rengin kullanıldığı bayrağı kullanmış ve bayrak yatay şeritler ile eşit olarak en üstte siyah ortada beyaz, sırası ile kırmızı ve baya z olarak işlenmiş yine en altta siyah bant görülmektedir. Alman bayrağı etkisi altında kalarak bu bayrağı kabl ettiği söylenmektedir. Alman sömürgesinde kaldığı dönemlere ait başka bir bayrak ile beyaz zemin üzerinde daire şeklinde ve üç ana rengin kullanıldığı bayrak 1885-1906 yılına kadar kullanılmış ve bugün tek bayrak altında toplanmışlardır.

Malta Bayrağı

Mauritius Bayrağı