Cephede Dijital Baskı; Bina Cephe Kaplama ya da Bina Giydirme olarak da bilinmektedir. Bu uygulama her tür binanın dış yüzeyine uygulanabilmektedir. Özel olarak tasarlanmış olan görsel de diyebiliriz. Firmaların sektöründeki reklamı, resim aynı zamanda renkli görsel biçiminde uygulamaların yapıldığı baskıdır. Binaların üstlerine farklı uygulamalar şeklinde yapılabilmektedir. Bina kaplaması derken binanın sadece bir yüzeyine yapılabileceği gibi binanın her bir yüzeyine de uygulama yapılabilmektedir.

dijital cephe kaplama

Binanın cephesi cam olduğunda cam üstüne daha farklı uygulamalar yapılmaktadır. Mesela cam üstüne uygulama sağlandığında One Way Vision ya da Folyo gibi uygulamalar sağlanır. Binanın dışı cam değil normal ise bu durumda Mesh Vinil başta olmak üzere binanın tüm yüzeyi Vinil ya da Branda ile kaplanabilir. Cephede Dijital Baskı Kullanımının Avantajları Nelerdir? En önemli avantajı bina üstünde sürekli reklamınızın olmasıdır. Bu durumda yol üstünde geçen herkes tarafından bilinirsiniz. Adresi çok kolay tarif edebilir kolay bulunabilir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bina cephesine yapılan reklam bilboarda yapılan reklama göre çok daha ekonomik durumdadır. Bir nevi bu sebeple tasarrufu da yaşamış olacaksınız. Bina Cephe Kaplama ya da Cephe Giydirme olarak da bilinen bu uygulamayı istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Bu özelliği ile de avantajlı olmaktadır. Bunun yanı sıra kalıcılığı en azından 3-4 yıl kadardır. Bu zaman diliminde de iyi şekilde tanınmış olacaksınız. Bunun yanı sıra uygulama yapılırken bina ayırdımı olmaz. Her tür binaya uygulanabilir. Binada cam da olsa normal bir yüzey de olsa uygulama teknikleri bulunmaktadır.

Bu uygulamayı yaptırmak için önemli olan kaliteli bir firma bulabilmektir. Cephede Dijital Baskı uygulaması yani Bina Cephe Kaplama yapılırken; binada cam var ise çerçeveler göz önünde bulundurulmalı ve çerçeveye gelmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Cam kısımlar için One Way Visionun kullanılması gerekir. Bina eğer cam giydirme değil ise Mesh Baskı kullanılır. Uygulama yapılmadan önce baskı renkleri belirlenir ve bilgisayara yansıtılarak sizlere gösterilir. Ekran rengi ile de baskı sonrasında oluşan renk aynı olmamaktadır. Bu yöntemde cam giydirme olur ise camın temiz olması gerekmektedir. Ayrıca Bina Cephe Kaplama yani Cephe Giydirmede önemli olan şey yüksek kaliteli baskı yapan dijital baskı makinelerinin kullanılmasıdır. Bunun için de kaliteli bir firma bulmanız şarttır.