Dijital baskı çeşitlerinden biri dış mekan dijital baskıdır. Dış mekan dijital baskı nedir? Sorusunun yanıtı olarak sizlere şunları sunabiliriz:

İsminden de anlaşılacağı üzere dış mekanlar için kullanıma uygun olmaktadır. Özellikle de dış ortamda mevcut olan güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu durum aynı şekilde soğuk hava koşullarında da geçerlidir. Dış mekan dijital baskı ismini de dış ortamdaki havaya dayanıklı olmasından almaktadır. Genelde tercih edildiği reklamcılık açık hava reklamcılığı olmaktadır. Açık hava reklamcılığında akla gelebilecek hemen her alanda kullanılır diyebiliriz. Solvent içeriğine sahip duruma olan baskı mürekkebi ile olumsuz hava koşullarına dayanıklı olan baskı materyalleri ile hazırlanır. Bu materyaller genelde dijital baskı folyosu, branda ve afiş olmaktadır. Açık havada uzun bir süre bozulmadan kalabilir. Görseli iyidir aynı zamanda etkileyici olmaktadır. Reklam amaçlı kullanılacağı için de genelde hangi sektör olursa olsun firmanın tanınmasına yardımcı olur. Örneğin bir mağaza için kullanılacak ise vitrin-cam dekorasyonu sağlar. Bu durumda mağazanın reklamı yapılır ve ilgi çekici özelliği sebebi ile müşteri çeker. Firma da olması gerekenden fazla para kazanır. Bunun yanı sıra bina giydirme de bir nevi dış mekan dijital baskı olarak adlandırılabilir.

dis mekan dijital baski kullanimi

Özellikle de büyük firmalarda yine reklam amacı ile binalar dış mekan dijital baskı aracılığı ile firmanın ürün resimleri ya da amblemi olarak reklama alınır. Bu sayede firma kendi reklamını yapmış olur ve müşteri sayısı da yine olması gereken seviyenin üstüne çıkar. Dış mekan dijital baskı kısacası dış ortamda gördüğünüz her tür reklam olmaktadır. Tabelalardan tutun da durak reklamlarına kadar rast gelinen uygulamadır. Bu sebeple de daha sık kullanılmaktadır diyebiliriz. Yalnız önemli olan dış mekan dijital baskının kaliteli bir makine ile yapılmasıdır. Bu durumda beklentinize daha iyi yanıtlar alabilirsiniz.