İndoor Dijital Baskı olarak da bilinmekte olan İç Mekan Dijital Baskı isminden de anlaşılacağı üzere iç mekanlarda kullanılır. Yani güneşe maruz kalınmayan ve soğuk hava koşullarına maruz kalınmayan yerlerde kullanılan bir uygulama yöntemidir. Fotoğraf kalitesinde görüntüler elde edilebilen İç Mekan Dijital Baskının kullanım alanları nelerdir? Bu bilgiye ulaşmak için aşağıdaki metni okuyabilirsiniz…

Mağazaların vitrin içi uygulamalarında kullanılır: Mağaza türü ne olursa olsun fark etmeksizin iç mekan dijital baskı uygulaması yapılarak mağaza reklamı sağlanabilir. Bu konuda tercih yapan mağaza sahibi mağazasının reklamlarını yapmış olur ve müşteri portföyünü bu amaçla artırabilir. İç mekan dijital baskının en sık kullanıldığı alan da mağazalar olmaktadır.

ic mekan dijital baski

Alışveriş merkezlerinde kullanılır. Günümüzde hemen her ilçede bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerinde çoğu zaman iç mekan dijital baskı uygulamasına rast gelinebilmektedir. Bunun sebebi de genelde reklam amaçlı tanıtım amaçlı olmaktadır.

Restaurantlarda kullanılır. Genelde restaurantlarda gördüğümüz indirimli yiyecek-içeceklerin tanıtımı iç mekan dijital baskı yöntemi sayesinde yapılır. Bireyler tanıtımı yani reklamı yapılmak istenen şeyi bu yöntem sayesinde görür ve içeri müşteri çekmiş olur. Bu sayede restaurant kendi reklamını yaparak hizmet portföyünü artırır daha yoğun çalışmalar sağlayarak kendini tanıtmış olur.

Cafelerde kullanılır. Aynı durum cafeler için de geçerlidir. Cafenin uyguladığı bir kampanya olsun, bulunan yiyecek içeceklerin fiyatları olsun ya da o cafeye özgü bir özellik olsun bu yöntem sayesinde reklamı yapılabilir ve müşteri bu şekilde içeri çekilebilir. Cafe bu anlamda kendini tanıtmış olur ve müşteri potansiyeli de artar.

Fuar standlarında kullanılır. Fuarın amacı ya da çeşidi ne olursa olsun en önemli tanıtım reklam yöntemlerinden biridir. İç mekan dijital baskı uygulaması sayesinde fuarda tanıtımı yapılan ya da reklamı yapılan tüm sektörler hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu anlamda da iç mekan dijital baskı karşımıza sık kullanılır şekilde çıkmaktadır.

Posterlerde kullanılır. Hayranı olduğunuz sanatçıların, yazarların ya da sektöründe önemli başarılar elde etmiş olan herkesin resminin bulunduğu posterlerde de uygulanılan yöntem yine iç mekan dijital baskı yöntemdir. Bu anlamda da sık tercih edilmektedir diyebiliriz.

Afişlerde kullanılır. Amaç ne olursa olsun her tür afişte uygulanılabilir. Afiş denildiğinde akla gelebilecek her alanda iç mekan dijital baskıya gereksinim duyulur ve uygulama reklam aynı zamanda tanıtım amaçlı yapılır.

Sizlere sunulan bu alanlar dışında akla gelebilecek tüm iç mekanlarda iç mekan dijital baskı uygulaması yapılabilmektedir. Bu uygulamalar her zaman kaliteli dijital baskı makineleri ile yapılır ise sağlıklı ve beklenilen sonuçlar elde edilebilir.