Dış mekan Dijital baskı çeşitlerinden biri olan One Way Vision Baskı yalnızca camlara uygulanabilmektedir. Delikli özelliğe sahiptir. Arkası yapışkanlı olduğu için direk camlara uygulanabilir diyebiliriz. Bu sektörde adının söylenmesinde güçlük yaşanmaktadır. One vision baskının yanı sıra piyasada one vision kaplama ya da van vision şeklinde de söylenilebilmektedir. One Way Vision Dijital Baskı delikli folyo olarak bilinmekte olan malzeme ile kullanılır.

one way vision baskilar

Kullanıldığı alanlar her zaman için camlardır ve cam yüzeylerde kullanımı sağlanır. Tek yönlü kullanıma sahiptir. Yani ışığın yoğun olduğu bir yerden kapalı alanı görebilmek mümkün olmamaktadır. Bu sebeple tek yönlüdür diyebiliriz. Yalnız iç kısımdan dışarısı çok rahat görülebilmektedir. One Way Vision Dijital Baskı yöntemi ister giriş katta olan dükkanlarınızın camlarına isterseniz de yüksek katta bulunan iş yerlerinizin camlarına veya camlı binalara kendi reklamınızı yapmak amacı ile kullanabilir yani giydirebilirsiniz. Camlarda kullanılması sebebi ile camlı cephe kaplamalarında en avantajlı baskı türüdür de diyebiliriz. Ayrıca değişkenlik gösteren hava koşullarına karşı da dayanıklıdır. Baskının yapılması yani uygulanması basittir. Fakat baskı sonrasında yaklaşık 3 saat kadar dinlendirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde dinlendirme sonucunda uygulama kullanıma hazır demektir.

One Way Vision Dijital Baskı uygulaması yapıldıktan sonra korunması amacı ile herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Özellikle de fazla güneşe maruz kalmaması önemlidir. Bu konuda dikkatli olabilir tedbir alabilirsiniz. Onun dışında soğuk havalara karşı dayanıklı olduğunda herhangi bir önlem almanıza ya da uygulama yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca one way vision dijital baskı sadece dış mekanda değil iç mekanda da kullanılabilir. Yalnız asıl görevini her zaman için dış mekanda yerine getirebileceğini de söylemeden geçmeyelim. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen bu uygulamayı sizler de reklam amacı ile düşünebilirsiniz.