Raket CLP Baskı raket olarak bilinmekte olan reklam araçlarının içerisine konularak yapılan baskı tekniğidir. Önemli olan özelliklerinden biri kuşe kağıdın kullanılması olmaktadır. Kuşe kağıdın özelliği ise normal olan kağıtlara oranla daha çok kalite içermesi ve dayanıklı olmasıdır. Bu özelliği sebebi ile de hareketli olan raketlerin içinde uygulamanın zarar görmesini engellemektedir. Raket CLP Dijital Baskı tamamen kapalı bir kutunun içinde sergilenmektedir ve bu özelliği ile de bilinmektedir.

baskilar

Kapalı kutu içinde sergilenmekte olan reklam afişleri de bu yöntem sayesinde olumsuz etkilerden yani su, toz, güneş, rüzgar gibi doğa olaylarından etkilenmeyecek zarar görmeyerek kalacaktır. Raket CLP son yılların en sık kullanılan aktif şekilde kullanılan uygulamalarından biridir. Raket CLP Baskı uygulaması her alanda göze hitap etmektedir. Bu nedenle de insanlar tarafından fark edilmekte dikkat çekmektedir. Raket CLP Baskı nerelerde kullanılır? Kullanım alanları kısıtlı denilemez. Önceleri uygulama her ne kadar dezavantaj olarak görülüyor olsa da sonraları avantajlı yönleri sebebi ile bu tez çürütülmüştür. Yalnızca raket adlı reklam araçlarına yönelik üretimi sağlanır. Fakat raketler ülke içinde şehrin her tarafından yerini almaktadır. Raket CLP Baskının bu sebeple tek avantajlı yönü reklam için uygun olmasıdır.

Yapılacak tanıtım veya reklam ne olursa olsun sizin tercihiniz de her zaman Raket CLP Baskıdan yana olabilir. Kuşe kağıda yapılıyor olması, reklamın kaliteli ve net görünür şekilde yapılıyor olmasının yanı sıra büyük olması sebebi ile her daim dikkatleri üzerine çeker. Bu teknikte uygulanan boya solvent bazlı boyalar olmaktadır. Bu sebeple de her zaman canlı bir görüntü elde edilmektedir. Aynı zamanda reklam için yazılan yazıların da uzun ömürlü olması sağlanır. Solvent bazlı boyalar normalde insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Fakat Raket CLP Baskıda kutu içinde uygulama olduğundan bu olumsuz yön de engellenmiş olmaktadır.