İspanya Bayrağı Açıklaması

 

Dünyanın önemli bir tarih geçmişine sahip ülkeleri arasında İspanya’ da bulunmaktadır. Bu ülkenin bayrak potansiyeline bakıldığı zaman üç yatay şerit halinde ortaya çıkmış bir bayrak görmekteyiz. İspanya bayrağı anlamı, kırmızı ve sarı renklerin ağırlığı ile karşımıza çıkıyor. Yatay şeritten oluşan ve üstte ve altta birleşen şeritler bulunuyor. Bunların yanı sıra kırmızı şeridin katlarının oranları da farklılık gösteriyor. İspanya Bayrağı Anlamı Sarı olarak ayrılan bölgenin detayları daha ağır basmaktadır. Bunların yanı sıra bayrakta bulunan amblem ise ülke amblemi olarak bayrakta da yer almıştır. Sarı zemin üzerinde bu bayrağı görmek mümkün olacaktır. Bayrağın sarı şeridinin sol yanında ise kraliyet arması olarak bulunan bu arma temsili olarak yüzyıllardır bulunmaktadır.

İspanya Bayrağı Resmi, üzerinde bulunan kraliyet armasının bölümleri ise dört kısma ayrılmıştır. Bunun detayı ise kenarlarında bulunan Herkül sütunları bulundurmasıdır. Bunlar ise bir bağ ile ortadaki 4’ lü kısımda yerini almıştır. Bunların yanı sıra bayrakta bulunan sütunların bir anlamı vardır. Cebelitarık ve Cueta bölgelerini temsil eden bir noktayı işaret eder. Bu bayrakta bulunan her çeyrek rozet kısımları ise ispanya kralını temsil eden bir ayrıntı gerçekleştirir. Bayrakta bulunan Burbon’ un evini temsil eden kısım ise bu dörtlemenin üzerinde yerini almıştır. İspanya aynı zamanda nar sembolü de bulunduruyor. Bu dörtlünün içinde bulunan bir diğer durum ise 2 sütuna sarılı olan kısım ise geleneksel olan bir helezonik kıvrım anlamı taşır. Bu ise ötesinde çok daha fazla şey var anlamı taşır.

İspanya Bayrağı Açıklaması içinde bulunan Plus Ultra yazılı slogan oldukça önemli bir anlam ifade ediyor. Burada bulunan renklerin anlamı ise Kırmızı ve sarı olarak İspanyol renkleri olmasıdır. Bu ülkenin haricinde hiçbir ülke kırmızı ve sarı renkleri kullanmayı düşünmemiştir. Bu bayrak 19 Aralık 1981 yılı itibariyle kabul edilen bir bayraktır. Ünlü bir bayrak olması nedeniyle uzun zamandır hüküm sürmüştür. Bayrağın ilk çıkışı ise farklı renklerin kombinasyonu olarak ortaya çıkmıştır. Bu bayrak için son değişiklik ise 1981 yılında yapılarak İspanyol halkına sunulmuştur.

İtalya Bayrağı

İsrail Bayrağı